Guma
Welur

Zalety dywaników gumowych
Dywaniki gumowe są przeznaczone przede wszystkim dla osób stawiających na praktyczność. Do ich zalet można bowiem zaliczyć trwałość i brak przepuszczania wilgoci. Z tego drugiego powodu można bez przeszkód stosować je również w chłodniejsze pory roku, ponieważ nie występuje w ich przypadku ryzyko, że nasiąkną w trakcie opadów, powodując nieprzyjemny zapach.
 


Wady dywaników gumowych

Jakie są wady tego rodzaju dywaników? Warto wspomnieć chociażby, że większość z nich nie jest szczególnie atrakcyjna wizualnie. Co prawda można znaleźć modele cechujące się całkiem ciekawymi wzorami, jednak na interesujące kolory i złożone motywy nie można liczyć.Zalety dywaników welurowych

Dywaniki welurowe są z kolei propozycją dla miłośników przyjemnej estetyki. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, a często istnieje też możliwość zamówienia indywidualnego motywu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by dostosować ich estetykę do wyglądu wnętrza auta.Wady dywaników welurowych

Jak widać, dywaniki welurowe mają szereg atrakcyjnych zalet, jednak niestety nie są rozwiązaniem uniwersalnym. Ponieważ dosyć łatwo nasiąkają wodą, raczej nie korzysta się z nich w deszczowe i śnieżne pory. Gdy dywanik nasiąknie, konieczne będzie wyczyszczenie go z użyciem środków chemicznych, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Jest to procedurą nieco bardziej złożoną niż czyszczenie dywaników gumowych.
 

Opisany tutaj problem można w pewnym stopniu zniwelować, jeżeli zdecydujemy się na dywanik o gęstym runie.

Maty samochodowe EVAMATS

Dywaniki samochodowe EVAMATS mają o wiele więcej funkcji niż można sobie wyobrazić:

3d dywaniki do porsche

Chronią wnętrze samochodu przed zabrudzeniami, ponieważ przykrywają aż do 97% podłogi


  • Dają kierowcy poczucie komfortu, materiał jest bardzo przyjemny na dotyk
  • Zapobiegają niszczeniu się tapicerki, przez to że dywaniki w wersji 3D są wysokie, one też zakrywają boczną tapicerkę w samochodzie
  • Zapewniają estetykę i oczywiście upraszczają pielęgnację pojazdu Zamówić takie dywaniki możesz u poskiego producenta z Gdyni na stronie evamats.pl 
3d dywaniki samochodowe

  Dywaniki w wersji 3D czy klasyczne?


Maty Evamats są produkowane w 2 rodzajach, klasyczne i 3D. Maty klasyczne to są płaskie dywaniki które przykrywają do 93% podłogi, ponieważ szablony są robione ręcznie w każdym aucie fizycznie, dlatego są tak dobrze dopasowane.

Maty samochodowe w wersji 3D to są dywaniki które przykrywają do 97% podłogi, wynika to z tego że w komplecie 3D też będzie przykryta boczna tapicerka w samochodzie z każdej strony, wysokość rantów wynosi 5cm w górę, dlatego one są też bardziej praktyczniejsze od

 klasycznych.

Plastry miodu materiał EVA dla dywaników samochodowych EVAMATS
Materiał EVA w kształcie rombów dla dywaników samochodowych EVAMATS

Co jest lepsze, plastry miodu czy romby?


Maty EVAMATS dzielą się na maty o strukturze plastra miodu i rombu. Obie odmiany wykonane są z tego samego materiału, dlatego wiele osób uważa, że nie ma między nimi różnicy. W rzeczywistości nie jest to do końca prawda. Sprawdźmy, który jest lepszy: plaster miodu czy romb.

Plaster miodu ma tradycyjny sześciokątny kształt. Ze względu na swój kształt, maty o strukturze plastra miodu wchłaniają nieco więcej wody niż maty w kształcie rombu.

Zasadnicza różnica między rombem a plastrem miodu polega na tym, że te pierwsze mają nieco grubsze ściany. Dzięki temu mają większą sztywność.Jak wybrać odpowiednią matę EVAMATS?

Różnice między matami diamentowymi i o strukturze plastra miodu są znikome. Obie odmiany doskonale radzą sobie z pochłanianiem zanieczyszczeń z wnętrza. Są one również równie łatwe i szybkie w czyszczeniu.

O wyborze konkretnej wersji decyduje bardziej estetyka niż funkcjonalność. Kup to, co najbardziej Ci się podoba. Weź również pod uwagę strukturę innych ważnych elementów wnętrza, takich jak kierownica, fotele czy pokrowce samochodowe. Jeśli we wnętrzu występują romby, logiczne jest wybranie maty ze wzorem rombów.


Czy będą zamontowane oryginalne mocowania?

 

 Posiadamy ponad 30 rodzajów stoperów do montażu dywaników samochodowych, każdy czymś się różni, zaczynając od Mercedesa w którym są takie same mocowania chyba od samego początku stworzenia pierwszego auta dotychczas i kończąc rzepami które często się spotykają w takim aucie jak BMW.

Każdy model posiada swój rodzaj mocowania, uwzględniamy to jeszcze przed produkowaniem dywaników samochodowych, także nie musicie tym się martwić.
Dodatkowo też wszywamy rzep na każdym rogu żeby dywaniki dobrze przylegały do tapicerki i nie odstawały.


oryginalne mocowania do dywaników samochodowych

 Czy potrzebuję podpiętkę pod dywaniki samochodowe? 


Podpiętka do dywanika samochodowego EVAMATS to stylowy dodatek i jednocześnie ważny element funkcjonalny wnętrza samochodu. Produkt ten wykonany jest z aluminium lub materiału EVAMATS i montowany jest bezpośrednio na macie podłogowej po stronie kierowcy.

Grubość podpiętki metalowej wynosi 3mm i ona też zawiera w sobie gumowe kulki, które wspomagają w braku przemieszczenia się stopy podczas jazdy. Chociaż nie dla każdego podpiętka metalowa będzie wygodną akcesoriom, w większości przypadków dotyczy to kobiet którzy prowadzą auto na obcasach, wtedy ona będzie tylko przeszkadzać w jeździe i zdecydowanie podpiętka Evamats będzie lepiej spełniać swoje funkcjonalności.

Każdy kierowca musi zamontować ją samodzielnie, tak aby była umieszczona dokładnie pod piętą i nie przeszkadzała w kierowaniu pojazdem. Montaż hamulca postojowego zajmuje nie więcej niż dziesięć minut. Proces ten nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Podpiętka EVAMATS


Nie twierdzimy, że podpiętka EVAMATS jest niezbędnym atrybutem nowoczesnego samochodu, ale raczej oferujemy wgląd w funkcje, które spełnia:

Chroni matę przed zużyciem. Obszar, w którym pięta dotyka dywanika samochodowego, jest uważany za najbardziej narażony. Dzięki temu nie ma ryzyka, że mata zostanie niechcący przebita ostrym obcasem lub po prostu przetarta przez upływ czasu.

Minimalizuje ślizganie się butów. Przyznaj, że ślizganie się stopy po podłodze samochodu podczas jazdy jest irytujące, a nawet sprawia, że jazda staje się mniej bezpieczna. Dzięki polimerowym wkładkom, w które wyposażone są podnóżki, udaje się tego uniknąć.

Uzupełnia wnętrze samochodu. Aluminiowe podnóżki wyglądają więcej niż dostojnie we wnętrzu samochodu. Przy odpowiednim doborze struktury i koloru może stać się cenną ozdobą.

Podpiętka Evamats jest o grubości 10mm, ona jest zrobiona z tego samego materiału i kształtu komórek co dywanik i montuje się tak samo jak metalowa, na plastikowe nitowane śruby, które idą w zestawie z podpiętką.

 

Kto może skorzystać z podpiętek?


Teraz, gdy rozumiemy funkcje podpiętki, możemy określić, kto powinien się w niego zaopatrzyć.

Polecamy dla:
 

  • Kobiety-motywatory, które uwielbiają nosić szpilki podczas jazdy;
  • Nerwowi kierowcy, którzy są przyzwyczajeni do tupania po dywanach;
  • Kierowców, którzy mają nadwagę;
  • Kierowców, którzy większość czasu spędzają za kierownicą;
  • Entuzjaści akcesoriów samochodowych.


Jaki kolor dywaników EVAMATS powinienem wybrać?


Możesz kupić matę EVAMATS w dowolnym odcieniu, czy to czerwonym, czy ciemnozielonym. Porozmawiajmy o tym, które kolory dywaników EVAMATS są najlepsze i dlaczego.

 

Czarny dywanik Evamats

Czerń nie bez powodu uważana jest za najbardziej praktyczny kolor ze wszystkich. Praktycznie nie widać na nim brudu, zarysowań i wszelkich innych niedoskonałości, które na pewno pojawią się podczas użytkowania dywanika samochodowego. Dodatkowo czarna mata samochodowa EVA z tym samym wykończeniem pasuje do niemal każdego wnętrza.

Jeśli chcesz dodać trochę oryginalności do swojego czarnego dywanika, zdecyduj się na wykończenie w kolorze innych firm. Czarny dywanik EVAMATS będzie się świetnie prezentować z: czerwonym, czarnym, niebieskim, jasnoszarym i wiele innych obszyć, które dobrze się łączą z czarnym dywanikiem.
 

Ciemnoszary dywanik Evamats

Podobnie jak czerń, ciemnoszary jest kolorem neutralnym. Nie widać na nim brudu, śladów stóp i innych niedoskonałości. Statystyki pokazują, że ciemnoszare dywaniki Evamats są kupowane równie często jak czarne.

 

Inne kolory dywaników samochodowych EVAMATS


Przypuśćmy, że masz pomarańczowy samochód, ale nie wybrałeś pokrowców na siedzenia lub fotele pasujących do maski, ponieważ uznałeś, że będzie to wyglądało zbyt obleśnie. Po części zrobiłeś to, co trzeba. Ale to nie znaczy, że trzeba zrezygnować z jasnych kolorów w samochodzie. Wybierz dywanik pasujący do koloru samego pojazdu i ożyw wnętrze!

Po czarnym i szarym, kolor niebieski jest najmniej efektownym kolorem. Po tym następuje kolor czerwony. Zielony jest też całkiem niezły pod względem praktyczności, ale żółty już nie może się nim pochwalić.Podsumowanie

Mamy nadzieję, że zdałeś sobie sprawę, że nie ma konkretnych zasad doboru parametrów mat EVAMATS. Do Ciebie należy wybór własnych upodobań i potrzeb przed zamówieniem.

Zatem, które maty są lepsze: tekstylne, gumowe, skórzane czy EVA? Zdecydowanie EVAMATS. Niezdolność tekstyliów do zatrzymywania dużej ilości wody przemawia na ich niekorzyść. Gumowe dywaniki samochodowe w ogóle nie są do tego przeznaczone. Produkty skórzane nie mają powyższych wad, ale są zdecydowanie za drogie. Okazuje się, że maty EVAMATS są w każdym przypadku lepsze od swoich gumowych, tekstylnych i skórzanych rywali.

Jeśli szukasz maty samochodowe na wiele lat, nie krępuj się kupić dywaniki EVAMATS. Niech cena obu wariantów Was nie zmyli, w rzeczywistości i tak się opłaci. Jeśli potrzebujesz maty tylko tymczasowo, na przykład do pilnej sprzedaży samochodu, możesz wybrać niedrogą wersję gumową lub, jeszcze lepiej, tekstylną.

Wszystkie dostępne na rynku maty tekstylne i gumowe można podzielić na dwie duże grupy: maty wielofunkcyjne i modelowe. Maty EVAMATS są wykonane tylko z modelowych. Różnice między nimi są ogromne.


Podsumowując, jakie dywaniki są najlepsze dla Twojego samochodu?

Jeśli chcesz kupić je raz i nie martwić się o wymianę przez wiele lat, jeśli czystość i trwałość są dla Ciebie ważne, to maty EVAMATS są Twoim najlepszym wyborem. Ochronią one Twój samochód przed rdzą, sprawią, że będzie on atrakcyjny wizualnie i oczywiście zawsze czysty. I wcale nie trzeba za to wszystko przepłacać.Powrót do blogu

Możesz także polubić